Організація харчування
Харчування в школі - це не лише важливий аспект виховання дітей, але й справжня турбота про їхнє здоров'я. Батькам важливо знати, що діти отримують смачні та поживні страви,які підтримують їхній розвиток та допомагають активно проводити час у школі.
1. Право на інформованість:
• Батьки мають право отримати повну інформацію про меню шкільної їдальні, склад страв, а також дізнатися про будь-які зміни у меню, які можуть впливати на харчування їхніх дітей. У шкільній їдальні знаходиться інформаційний стенд з інформацією про щоденне меню
• Інформованість дозволяє батькам зробити обгрунтовані вибори щодо харчування своєї дитини і переконатися, що їхні потреби у здоровому харчуванні задовольняються.
2. Право на здорове харчування
• Правом батьків є право на здорове харчування своєї дитини в школі. Це означає,що школа дбає про якість і харчову цінність страв,які надаються дітям.Застосування свіжих і якісних інгредієнтів, уникнення шкідливих домішок та переважання здорових опцій у меню - це кроки до забезпечення здорового харчування у навчальному закладі.
У шкільній їдальні створені умови для дотримання правил особистої гігієни дітьми, а саме: електричні рушники та мило.Згідно санітарних норм, у їдальні є холодна й тепла вода.
Також щодня зберігаються добові проби кожної страви раціону.Проби відбираються в чистий посуд з кришкою, зберігаються в холодильнику в їдальні ( харчоблоці) за температури +4-+8°С із зазначенням дати та часу відбирання.Проби страв кожного прийому їжі зберігаються протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.
Працівники їдальні і харчоблоку знаходяться у спецодязі,волосся підібране і заправлене під головний убір.На роботу до їдальні допускаються тільки особи, які мають дані про проходження медичного огляду , мають особову медичну книжку.
Батьки у їдальні закладу освіти можуть:
• спробувати тарілку рукою: чи їжа яку дали дитині, тепла, чи холодна;
• перевірити чистоту їдальні та посуду, в якому подають їжу дітям;
• Зважити порцію, щоб переконатися, що усі складові порції відповідають затвердженим ваговим нормам.
Зовнішній контроль за організацією харчування учнів здійснюють:
• територіальні органи Держпродспоживслужби;
• органи управління освітою.